Ekstrüzyon

PROFİL TASARIMI

05-10-201533b1c788

Yepyeni bir projeniz veya mevcut bir profiliniz olabilir. Her iki durumda da Galmak 35 yıla yakın deneyimini hizmetinize sunarak uzun mesailer gerektiren tasarım sürecini en aza indirir. Müşteri beklentisini ekonomiklik, fonksiyonellik ve üretim kolaylığı ile buluşturarak ortaya daha kaliteli bir ürün çıkmasını hedefler.  Profil tasarımından üretime kadarki süreçte aşağıdaki adımları izler:


  • Parça üzerinden ölçü alarak veya bütünüyle yeni tasarım sonucu teknik resmin çizilmesi
  • Ekonomiklik ve maksimum faydanın ön planda tutulması
  • Ekstrüzyon sonrası işleme kolaylığı
  • Montaj kolaylığı
  • İsteğe bağlı olarak, 3D Modelleme ile farklı parçalarla çalışma kontrolünün yapılması
  • Yüzey geometrisinin görselliğe etkisi
  • Paketleme ile ilgili profili koruyacak en uygun talimatın hazırlanması

 

KALIP YAPIM AŞAMASI

05-10-2015a7c1b88c

Ekstrüzyon, alüminyumun yüksek baskı kuvvetlerine maruz bırakılıp katı olarak bir kalıptan geçirilmesi işlemidir. Bu işlem sonunda kalıptan geçen alüminyum istenen profil şeklini almış olur. Kalıp tasarımı, ölçü doğruluğuna ve yüzey kalitesine etkisi açısından hayati önem taşımaktadır. Galmak bunun bilincinde olarak yılların verdiği deneyim ile üretilmesi en zor gözüken profilleri bile başarıyla üretebilmektedir. Bünyesindeki kalıphanesi ve tecrübeli kadrosuyla yeni kalıp imalat ve revizyon sürelerini en aza indirmektedir. Profilin zorluk derecesine göre, yeni ürünlerde 2 ila 3 hafta içerisinde numune verilebilmektedir.

 

 

 

EKSTRÜZYON İŞLEMİ

05-10-20155336cfec

Farklı kullanım alanları ve müşteri talepleri farklı zorlukta alüminyum profiller demektir. Kullanılacak alaşım profilin mekanik özellikleri ve yüzey işlemine göre farklılık gösterebilir.  Galmak, EN AW 6060, EN AW 6063, EN AW 6005 A, EN AW 6082 ve EN AW 6463 alaşımlarını kullanmaktadır. Müşteriye özel tasarlanmış profiller modern ekstrüzyon hatlarında kaliteden ödün vermeden üretilmektedir. Üretilecek profilin metre gramajı, ölçüleri ve üretilebilirliği için lütfen teknik ekibimiz ile irtibata geçiniz. (

teknikburo@galmak.com.tr

Back to Top