IBS Uluslararası İnşaatçılar Fuarı 2017

Galmak Alüminyum, İDDMİB’in düzenlediği Birinci Alüminyum Yurtdışı Pazarlama Faaliyetleri kapsamında ABD Orlando’da IBS Uluslararası İnşaatçılar Fuarı 2017 etkinliğine katıldı.
İstanbul Demir ve Demir Dışı İhracatçıları Birliği (İDDMİB), Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi tebliği kapsamında projelendirilen birinci yurtdışı pazarlama faaliyetini ABD Orlando’da gerçekleştirdi. 9-14 Ocak 2017 tarihleri arasında IBS Uluslararası İnşaatçılar Fuarı 2017 kapsamında düzenlenen organizasyona aralarında Galmak Alüminyum’un da bulunduğu sektörün önde gelen firmaları katıldı. Organizasyonda Türk firmaları ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek ülkemizin alüminyum sektöründeki rekabetçi gücünü ve kalite odaklı üretim anlayışını tanıtma fırsatı yakaladı.
İDDMİB Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşegül Çapan ve Ali Bakaner ile Galmak Alüminyum Yönetim Kurulu adına Emre Şehiraltı, etkinlikte Ulusal Konut İnşaatçıları Birliği olan NAHB ve Orlando Ticaret Odası ile birer görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde, yatırım ve dünya pazarlarına ulaşım açısından Türkiye’nin elverişli konumuyla ilgili bilgi verildi. Ülkemizde ve çevresinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen imalat sanayinin dinamizmini koruduğu ve kalite bazında AB ülkeleriyle boy ölçüşecek standartlara sahip olduğu vurgulandı.
Galmak Alüminyum, bu bağlamda ihracatı artırma yolundaki çalışmalarına emin adımlarla devam etmektedir.

Back to Top